Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гандрабури

ГАНДРАБУРИ — село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км під районного центру і за 15 км від залізничної станції Жеребкове на лінії Одеса — Помічна. Населення — 5141 чоловік.
В Гандрабурах - колгосп ім. Котовського тваринницького напряму, що володіє  9293 га землі, в т. ч. 5400 га орної. Це — одне з передо­вих найбільших господарств Ананьївського ра­йону. У 1967 році тут зібрано з га по 22,8 цнт зернових, в т. ч. 23,6 цнт пшениці, по 26,6 цнт кукурудзи, по 28,9 цнт винограду і по 65,5 цнт овочів. На 100 га землі було одержано 212 цнт молока, 34 цнт м’яса. Механізована ланка І. С. Мороза виробила по 315 цнт з га цукрових буряків. За успіхи в соціалістичному змаганні на честь 50-річчя Великого Жовтня сільгосп­артіль занесена на районну Дошку пошани. У колгоспі працює великий загін орденоносців, серед яких нагороджені орденом Леніна брига­дир городників В. П. Негрескул і голова прав­ління В. В. Кондратенко.
З допоміжних підприємств працюють 4 ремонт­ні майстерні, 2 млини, пилорама, молочний пункт.
Є середня, восьмирічна і 4 початкові школи, бібліотека, клуб на 300 місць. Працює дільнична лікарня. Споруджено 600 нових будинків. До послуг жителів — шевська і швейна майстерні.
Село Гандрабури виникло у 80-х роках XVIII століття. Під наглядом поліції в 1875— 1876 рр. перебувала вчителька місцевої народної школи О. Архіднаконська, яка поширювала се­ред учителів заборонену літературу. У 1909 році селяни виступили проти столипінської реформи.
В околицях села виявлено поселення трипіль­ської культури (IV—III тисячоліття до н. е.).

Сучасна карта - Гандрабури