Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Концеба

КОНЦЕБА – село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Савранки. Відстань до районного центру – 12 км, до залізничної станції Заплази – 35 км. Населення – 3 670 чоловік. Сільраді підпорядковане село Байбузівка.
В селі розміщена центральна садиба артілі ім. Калініна, яка має 5831 га землі, в. т. 3695 га орної. Виробничий напрям – рільництво і тваринництво. Господарство обслуговує ветеринарний пункт. Із допоміжних підприємств є млин, ремонтна майстерня, лісопильня.
В 1965 році бригадиру рільничої бригади Л. О. Тітієвському за високі врожаї зернових, цукрових буряків і соняшнику присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Село має середню та восьмирічну школи, бібліотеку, клуб. Діє лікарня на 25 ліжок.
За 1950-1967 рр. споруджено 185 житлових будинків, працює шевська майстерня.
Перші історичні відомості про Концебу стосуються другої половини XVIIІ століття. З 1831 року село було перетворене на військове поселення. Багато жителів під час Великої Вітчизняної війни стали партизанами загону «Буревісник».
На південь від села на правому березі річки Савранки знайдені поселення ранньоскіфського часу (VI – V століття до н. е.) та черняхівської культури (II – VI століття н. ери).

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Сучасна карта - Концеба