Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нерушай

НЕРУШАЙ – село, центр сільської Ради, розташоване за 4 км на захід від озера Сасика, за 24 км від районного центру. Повз село проходить шосе Вилкове — Кілія. Населення—3118 чоловік.
Колгоспу ім. Шевченка належить 8347 га землі в т. ч. 6441 га орної. Основний напрям господарства рільництво і тваринництво.
Артіль має олійню і вовночесальню, пилораму, черепичний цех, виноробню.
В Перуннії є восьмирічна школа і школа сільської молоді, бібліотека, клуб на 250 місць. Працює комбінат побутового обслуговування. За 1959—1066 рр. споруджено 200 житлових бу­динків.
Село засноване татарами в кінці XVIII століття. На початку 1918 року жителі села разом з бійцями загонів, якими керував А. Г. Желєзняков, брали активну участь у боротьбі з румуно-боярськими окупантами, а пізніше у 1924 році — у Татарбунарському повстанні. Після його придушення немало повстанців було засуджено. На честь полеглих у бою під час Татарбунарського повстання тут споруджено пам'ятник.
В околицях села знайдено рештки поселень усатівської культури (ІІІ тис. до н. є.), поселення часів бронзи (II тисячоліття до н. є.) та черняхівської культури (III—V століття н. ери).

Сучасна карта - Нерушай