Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мирне

МИРНЕ (до 1957 року – Карячка) – село, центр сільської Ради. Розташоване за 30 км від райцентру і за 40 км від залізничної станції Дзинілор. Через село проходить автомагістраль Кілія - Вилкове. Населення – 1970 чоловік.
У селі – колгосп «Дружба», якому належить 4413 га землі. Це багатогалузеве господарство, переважно зернового та м'ясо-молочного напряму, в якому також добре розвинуте виноградарство.
Колгосп «Дружба» - одне з найкращих господарств району. У 1967 році тут одержали по 31 цнт озимої пшениці та по 58,8 цнт кукурудзи в качанах з га і по 63,4 цнт м’яса на 100 га сільгоспугідь. Виноградарі артілі зібрали по 65,2 цнт винограду з га. Допоміжні підприємства – млин, черепичний цех, насосна станція.
У Мирному є середня школа, бібліотека, Будинок культури на 400 місці.
Село засноване в 1821 році на правому березі річки Не рушаю на місці колишнього татарського села. В 1924 році під керівництвом підпільного комітету багато жителів села брали участь у Татарбунарському повстанні.
Біля села знайдено мезолітичну стоянку (13-8 тис. років тому), поселення часів бронзи (кінець II –початок I тисячоліття до н. е.) та черняхівської культури (III-V століття н .ери).

Сучасна карта - Мирне