Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Миколаївка

МИКОЛАЇВКА (до 1944 року – Калаглія) – село, центр сільської Ради. Розташована за 9 км від райцентру і залізничної станції Овідіополь. Населення – 3970 чоловік. Сільраді підпорядковане село Надлиманське.
На території села міститься два колгоспи «50 років Великого Жовтня» і «Україна» зерно-молочного напряму та комплексна бригада риболовецької артілі «Росія». Колгосп «50 років Великого Жовтня» має 4223 га земельних угідь, а них 3382 га орних. Допоміжні підприємства: ремонтні майстерні, механічна кузня. У 1967 році колгосп виростив з га по 27 цнт зернових. Артіль «Україна» володіє 3015 га землі.
У селі – дві школи: середня і восьмирічна, три бібліотеки, два клуби. До послуг жителів – кравецька і шевська майстерні. Люблять миколаївці фізкультуру і спорт. Колгоспна футбольна команда – чемпіон Овідіопольського району.
Зведено понад 100 будинків для колгоспників за 1965-1967 рр., споруджено спортивне містечко.
Миколаївка заснована в 1789 році.
Пишаються миколаївці своїм земляком – ветераном трьох воєн С. Д. Немченком, організатором ТСОЗу.
На території села існувало поселення доби бронзи. У V-III століттях до н. е. тут було велике античне поселення і могильник. Біля села Надлиманського провадяться розкопки залишків поселення античного часу V-ІІІ століть до н. ери.

Сучасна карта - Миколаївка