Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стара Царичанка

СТАРА ЦАРИЧАНКА – село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Капланки, за 48 км від райцентру і за 30 км від залізничної станції Кантемир. Населення – 3570 чоловік. Сільраді підпорядковане село Нова Царичанка.
На території села розташований високорозвинений рільничо-тваринницького напряму колгосп «Рассвет», який має 6680 га землі. Тут також розвинене бджільництво. У 1967 році зібрано 4150 кг меду.
В Старій Царичанці є середня школа, в якій працює вчитель П. Г. Марченко, нагороджений орденом Леніна. Село має бібліотеку, Будинок культури на 400 місць, лікарню. За останні роки збудовано понад 100 житлових будинків.
Багато жителів Старої Царичанки за роки Радянської влади здобули вищу освіту, стали науковцями. Так, І. М. Прокопець нині ректор Тираспольського педагогічного інституту, Х. С. Воробйов – доцент Московського науково-дослідного інституту хімічного машинобудування.
Село виникло у 1827 році. Тут в 1931 році діяла підпільна організація, що готувалась до повстання. На чолі її стояв місцевий житель І. І. Круглий, заарештований сигуранцою за революційну діяльність.
Біля села Нової Царичанки знайдено кам’яні знаряддя мезолітичного часу (13-8 тисяч років тому).

Сучасна карта - Стара Царичанка