Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільшанка

ВІЛЬШАНКА – село, центр сільської ради, розташоване на правому березі Південного Бугу. Відстань до районного центру – 5 км, до залізничної станції Любашівка – 55 км. Населення – 1214 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Дубинове, Слюсареве.
У Вільшанці міститься колгосп ім. Петровського, який має 2097 га земельних угідь, займається виробництвом зерна та продуктів тваринництва, розводить тутовий шовкопряд. Є млин, пилорама. По виробництву молока господарство посідає одне з перших місць в області. На 100 га угідь у 1967 році одержано 332,4 цнт молока.
В селі працюють восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Обслуговує жителів кравецька майстерня.
Виникла Вільшавка в кінці XVIII століття. У 1831 році село належало до військових поселень.
Під час Великої Вітчизняної війни жителі села буди зв’язані з партизанським загоном «Буревісник».
На околиці села виявлено рештки поселень трипільської (IV тисячоліття до н. е.) і черняхівської (II – VI століття н. е.) культур та пізнього середньовіччя. Біля села Дубинового також знайдено поселення черняхівської культури.

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Сучасна карта - Вільшанка