Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ухожани

УХОЖАНИ (до 1927 року - Новопіль) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Смолянці, за 18 км від районного центру. Населення – 845 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Крижовлин, Кринички, Червона Зірка.
Місцевий колгосп ім. XXIII з’їзду КПРС має 1800 га земельних угідь. Це багатогалузеве господарство займається рільництвом, тваринництвом, садівництвом, городництвом, шовківництвом.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб, при якому працює народний університет культури. За післявоєнні роки зведено 70 житлових будинків.
Село Ухожани виникло наприкінці XVIII століття. У відповідь на грабіжницькі умови реформи 1861 року в селі спалахнули селянські заворушення, придушені військовою силою.
У 1920 році утворився комсомольський осередок, першим секретарем якого був С. Ухожанський – депутат 3-го з’їзду КСМУ, член ЦК КСМУ. Він загинув у боротьбі з білобандитами. На його честь встановлено пам’ятник і з 1927 року село названо Ухожани.
Під час Великої Вітчизняної війни на території села діяла підпільна організація під керівництвом комуністки вчительки Г.А. Гавенко. Це була одна з перших підпільних організацій в Одеській області. Її члени згодом приєдналися до партизанського загону «Буревісник».
В околицях села Криничок виявлено поселення III-IV століть н.е. В пізніших поселеннях слов’ян (VIII – IX століття н.е.) знайдені залізні ножі, глиняний посуд, прикраси.

Сучасна карта - Ухожани