Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Миколаївка

МИКОЛАЇВКА (до 1918 року - Ганське) – село, центр сільської Ради. Відстань від районного центру – 28 км; до залізничної станції Любашівка на лінії Одеса-Харків. На північний схід за кілька км від села проходить автотраса Одеса-Київ-Ленінград. Населення 1820 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вікторівка, Мар’їнка, Новопавлівка, Стримба, Ярове.
На території села міститься колгосп «Прогрес», який має 6759 га землі, з них – 4671 га орної.
Господарство спеціалізується на виробництві зернових, технічних, овочевих та кормових культур. Розвинене також тваринництво. Колгосп має 2 млини, маслоробство, 2 кузні. У 1967 році на 100 га угідь вироблено 227 цнт молока і 39,8 цнт м’яса.
Тут працюють середня школа, школа сільської молоді, бібліотека. Будинок культури на 400 місць, створено унінерситет культури. Є дільнична лікарня на 25 ліжок. За останні роки споруджено 210 будинків. Миколаївка виникла в 1808 році. Вона входила до Ананьївського повіту Херсонської губернії і була волосним цен­тром.
У роки першої буржуазно-демократичної революції 1905-1907 pp. селяни, виявляючи свій протест проти гноблення, налили садиби поміщиків. Жителі Миколаївки Р. Яровий і В. Музика служили матросами на броненосці «Потьомкін» і брали участь у повстанні на ньому.
Весною 1918 року в селі формувались загони добровольців під керівництвом С. М. Недолуженка і Боханця. Багато жителів пішло до бригади Г. І. Котовського. Активний учасник громадянської війни Я. Л. Яровий був командиром полку.
Комсомольська організація створена в 1922, партійна — в 1924 році.
В боях з гітлерівцями під час Великої Вітчизняної війни виявили відвагу односельчани Герої Радянського Союзу льотчики М. П. Жуган та Т. О. Кучеряба.

Сучасна карта - Миколаївка