Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Івашків

ІВАШКІВ – село, центр сільської Ради, розташоване поблизу річки Савранки за 8 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Кодима (лінія Одеса-Київ). Населення – 2437 чоловік. Сільраді підпорядковане село Пиріжна.
В селі – центральна садиба зерно-тваринницького колгоспу ім. ХХІ з’їзду КПРС, який має 3349 га землі, з них 1959 га орної. За успіхи у сільськогосподарському виробництві 300 колгоспників удостоєні урядових нагород. Допоміжні підприємства – млин, виробничий пункт, лісопильня, столярна майстерня, черепичний завод.
Є восьмирічна школа. Бібліотека, клуб.
Відкрито історично-краєзнавчий музей села. За післявоєнний час споруджено 200 житлових будинків.
Село засноване у XVIII столітті. За переказами його назва походить по імені втікача з панської неволі Івашка, який оселився в цій місцевості.
Під час революції 1905-1907 рр. в селі відбулися виступи селян, що вимагали зменшити орендну плату за землю.
В 1918 році був створений комсомольський осередок, секретар якого О. Паламарчук загинув у боротьбі з куркульською бандо. В 191 році виник партійний осередок.
Село Пиріжна здавна славиться майстрами гончарного мистецтва, які не раз брали участь у міжнародних виставках посуду.

Сучасна карта - Івашків