Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Баштанків

БАШТАНКІВ – село. Центр сільської Ради, розташоване за 10 км від районного центру і залізничної станції Кодима (лінія Одеса-Київ). Населення – 2600 чоловік.
В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, який має 5014 га землі, з них 3878 орної, 85 га саду. Виробничий напрям артілі – вирощування зернових культур та цукрових буряків. З допоміжних підприємств працюють млин, виноробня, олійня, лісопильня, кам’яний кар’єр, ремонтна майстерня та сепараторний пункт. У 1967 році зібрано з га по 22 цнт соняшнику, 35 цнт кукурудзи на зерно. 217 цнт цукрових буряків.
За успіхи у виробничі сільськогосподарських продуктів бригадири М. Г. Якимчук і О. П. Ярошевський в 1966 році нагороджені бронзовим медалями Виставки досягнень народного господарства СРСР.
Село має середню школу, бібліотеку, Будинок культури на 600 місць. До послуг жителів – лікарня на 25 ліжок. За 1959-1967 рр. збудовано 120 житлових будинків.
Перші відомості про село належать до другої половини XVIII століття.
Під час революції 1905-1907 рр. селяни активно виступали проти утисків поміщика – підпалили маєток, відмовилися сплачувати орендну плату. В роки громадянської війни багато жителів воювали в бригаді Г. І. Котовського.

Сучасна карта - Баштанків