Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Острівне

ОСТРІВНЕ (до 1947 року – Кот-Китай) – село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Киргиж-Китаю за 35 км від райцентру. Через село проходить залізниця Одеса-Ізмаїл. Населення – 2325 чоловік.
На території села розташований колгосп ім. Димитрова, який має 6333 га землі, з них орної – 4321 га. Господарство вирощує зернові і технічні культури, виноград, займається птахівництвом.
Колгоспники артілі ім. Димитрова уклали договір про соціалістичне змагання з сільсько-господарським кооперативом села Копривець Русенської округи Народної Республіки Болгарії.
У селі є восьмирічна школа з консультаційним пунктом для заочників, бібліотека, Будинок культури на 380 місць, працює народний університет культури. Жителі користуються послугами двох швейних майстерень.
Острівне засноване у 1817 році переселенцями з Болгарії. Провідною галуззю господарства тоді було тваринництво і шовківництво.
Під час боярсько-румунської окупації в селі виникла підпільна організація на чолі з вчителем І. А. Бахчеваном. У квітні 1929 року вона була розгромлена. І. А. Бахчевана заарештовано і заслано на каторгу. У 1930 році організація знов відроджується. Її члени розповсюджують листівки революційного змісту.

Сучасна карта - Острівне