Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олексіївка

ОЛЕКСІЇВКА (кол. Біляївка, Гаджевічева) – село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Чичиклії, за 20 км на північний захід від районного центру. До залізничної станції Врадіївка (на лінії Одеса-Київ) – 35 км. Населення – 1000 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти
Василівка, Каре, Мала Дворянка, Морозова, Сухий Овраг, Чарівне.
Колгосп «Комінтерн», центральна садиба якого міститься в Олексіївні, має 6361 га землі, в т. ч. 4450 га орної, 1090 га пасовищ. Займається рільництвом і тваринництвом. Артіль у 1967 році зібрала з га по 26,6 цнт пшениці і 30,3 цнт кукурудзи.
Є середня школа, бібліотека, Будинок культури. За останній час споруджено 800 нових будинків.
Заснована Олексіївна наприкінці XVIII століття селянами-втікачами від поміщицького гніту.
Уродженцю села М. І. Прокопенко, який кинувся з гранатами під ворожий танк під час Великої Вітчизняної війни, посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Поблизу Василівки виявлено рештки пізньопалеолітичної стоянки (понад 13 тис. років тому) та поселення ранньої залізної доби (VII-VI століття до н. ери).

Сучасна карта - Олексіївка