Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бородіно

БОРОДІНО — селище міського типу, центр селищної Ради. Розташоване на лівому березі річки Саки, за 19 км від районного центру і за 2 км від залізничної станції Березино. Населення — 2400 чоловік.
В селищі є інкубаторно-птахівнича станція, її колектип у 1966 році посів перше місце в області у соціалістичному змаганні серед інкубаторних станцій; винопереробний пункт, відділення Тарутинського молокозаводу, що переробляв 45 тонн молока на добу; цегельний завод; харчокомбінат; ремонтна майстерня; цех газобалонних установок. В Бородіно містяться відділення районного об`єднання «Сільгосптехніка» і організація «Міжколгоспбуду»; місцеве лісництво – заповідник.
У Бородіно — середня, середня заочна та музична школи. Будинок культури, бібліотека. Функціонує лікарня на 110 ліжок, при ній відкрито протитуберкульозний диспансер на 50 ліжок. Жителі користуються послугами павільйону побутового обслуговування, кравецької і шевської майстерень.
Засноване селище у 1816 році німцями-колоністами і назване Бородіним на честь перемоги російських військ у Вітчизняній війні 1812 року.
В 1917 році сільська біднота відібрала у куркулів реманент, худобу. В 1924 році відбулося селянське заворушення, яке було придушене румунською жандармерією.
В центрі села споруджено пам'ятник-обеліск воїнам-визволителям, що віддали своє життя в боях за село.
На околицях села є багато курганів. У 1912 році тут знайдено відомий Бородінський або Бессарабський скарб, який є одним з найцікавіших пам'яток матеріальної культури доби бронзи (XV-XIV століття до н. ери). Скарю має срібний кін жал, булаву та інші речі, оздоблені золотою інкрустацією.

Сучасна карта - Бородіно