Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Визирка

ВИЗИРКА – село, центр сільської Ради. Від­стань до райцентру – 18 км, до залізничної станції Кремидівка на лінії Одеса – Помічна – 20 км. Населення – 1105 чоловік. Сільраді підпорядковане село Воронівка.
На території села розташований колгосп ім. Чапаева зерно-молочного напряму, який має 5406 га землі, в т.ч. 4350 га орної. З допоміж­них підприємств працюють ремонтна майстерня, пилорама, кормопереробний цех. Артіль є передовим господарством. У 1967 році тут зібрали по 27,4 цнт озимої пшениці, по 33,4 цнт куку­рудзи з га.
В селі – восьмирічна школа, бібліотека, колективу якої в 1961 році присвоєно почесно звання бібліотеки відмінної роботи. Працівники клубу завоювали звання клубу відмінної роботи.
Місцева група фольклористів збирає і записує усну народну творчість. У Визирці відкрито історико-краєзнавчий музей.
За семирічку побудовано 150 житлових будинків. Обслуговують населення побутові майстерні.
Визирка заснована у 1884 році. В роки першої російської революції селяни виступили проти високої орендної плати. Власті розправилися з страйкуючими – організатори були засуджені, а їхні сім’ї вислані з села.
В 1918-1919 р.р. селяни підтримували зв’язки з революційними організаціями сусідніх сіл (Сичавки, Анатолівки, Антоново-Кодинцевого). В 1919 р. жителі організували партизанський загін, що налічував понад 100 чоловік. Цей за­гін згодом влився в Тилігуло-Березанський полк. У квітні 1920 року в селі сформувався партійний осередок.

Сучасна карта - Визирка