Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Полезне

ПОЛЕЗНЕ (кол. Мале Гросулове, потім — Левове) — село, центр сільської Ради. Розташоване за 3 км на північ від районного центру. Через село проходить шосе Одеса — Котовськ. Населення — 527 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Багачеве, Бессарабка, Василівка, Водяне, Гіржове, Муратове, Стоянове,
Фрасине.
В селі розташована центральна садиба колгоспу «Іскра», який володіє 7517 га землі, в т. ч. 4580 га орної і 1823 га пасовищ. Основний напрям господарства –рільництво і тваринництво. Колгосп має два допоміжні підприємства: млин та ремонтну майстерню.
В селі — початкова школа, бібліотека.
Засноване Полезне наприкінці ХVIII століття.
Здавна жінки села займаються художнім вишиванням. У 1967 році на обласній виставці демонструвала вишивані рушники колгоспниця артілі «Іскра» Н. А. Урбанович.
Поблизу с. Гіржового виявлено мезолітичну стоянку (10—8 тис. років тому), трипільську керамику (IV —III тисячоліття до н. е.) та рештки поселення черняхівської культури (II — V століття н. ери).

Сучасна карта - Полезне