Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоградківка

НОВОГРАДКІВКА (до 9144 року – Нейсбург) – село, центр сільської Ради. Розташована за 29 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Акаржа (на лінії Одеса-Ізмаїл). Населення – 1458 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Доброолександрівка і Мар’янівка.
Радгосп «Дністровський» має 2777 га землі, в т. ч. 1466 га орної. Головним напрямом господарства є виноградарство. Допоміжні підприємства: винзавод, механічні майстерні. У 1967 році зібрано по 33,5 цнт озимої пшениці та 50,5 цнт винограду з га.
У селі – середня школа, бібліотека. Тут відкрито кімнату-музей історії села. Місце відпочинку жителів – Будинок культури на 300 місць. Самодіяльність Новоградківки – одна з кращих в районі. При Будинку культури працюють музична школа і балетна студія. Функціонує лікарня на 25 ліжок. Є кравецька і шевська майстерні.
Зведено 62 будинки (1962-1967 роки).
В 1967 році на обласній спартакіаді сільських спортсменів новоградківці посіли загальнокомандне перше місце.
Засноване село в 1805 році німцями-колоністами.
Житель села Я. Х. Фрей був учасником збройного повстання на броненосці «Потьомкін».
Поблизу села – ряд великих курганів, виявлені рештки поховання часів черняхівської культури.

Сучасна карта - Новоградківка