Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жеребкове

ЖЕРЕБКОВЕ — село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км від районного центру на залізничній лінії Одесо — Помічна. Населення — 3358 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Байтали, Михайлівка, Струтинка. В селі є великі поклади будівельного піску і глини.
Багатогалузевий колгосп ім. Ілліча має  7252 га земельної площі, в т. ч. 4040 га орної. Працюють млин, бурякопункт, цегельний завод. В 1967 році колгосп на площі 711 га зібрав пересічно по 24,7    цнт озимої пшениці, по 24,2 цнт озимого ячменю, по 46,7 цнт кукурудзи на зерно. На 100 га сільгоспугідь вироблено по 84 цнт м'яса.
В селі — 2 середні школи, середня школа сільської молоді, бібліотека, клуб. Працює лі­карня на 35 ліжок. До послуг жителів побутовий комбінат.
Засноване Жеребкове в 1823 році. У 70—80-х роках XIX століття через село пролягла заліз­ниця Одеса— Єлисаветград (нині Кіровоград) і було збудовано залізничну станцію Жеребкове. Восени 1905 року застрайкували робітники і вантажники залізниці, вимагаючи поліпшення умов праці і підвищення заробітної плати. У сусідньому с. Михайлівці селяни почали ді­лити поміщицьку землю. Але той виступ був жор­стоко придушений загоном козаків, а головні «бунтівники» І. Гордієнко та Ф. Чебан засічені на смерть.
Після Лютневої революції селяни Жеребкового захопили частину поміщицьких земель і відмовились сплачувати орендну плату. У 1918 році тут сформувався партизанський загін, який па станції Жеребкове захопив воро­жий вагон зі зброєю. Наприкінці року загін влив­ся в Ананьївський партизанський полк. За рі­шенням селянського сходу робітникам Петро­града було відправлено 6 вагонів зерна та інших продуктів. На початку 1920 року в селі виник партійний осередок.
У 1925 році була утворена науково-дослідна сільськогосподарська станція. В 1940 і 1941 рр. за значні успіхи у впровадженні наукових досягнень у виробництво колектив її працівників брав участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці. Серед колгоспних передовиків відзначилася ланкова В. Л. Щалар, що в 1935 році була делегатом другого Всесоюзного з'їзду колгоспників-ударників, в  1939 році - учасником  Всесоюзної сільськогосподарської ви­ставки.
Під час Великої Вітчизняної війни в селі орга­нізувався винищувальний загін, який ніс пат­рульну службу на залізничній станції, нафто­базі. За  відвагу на фронті колгоспник О. М. Арсенюк удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Сучасна карта - Жеребкове