ЖЕРЕБКОВЕ — село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км від районного центру на залізничній лінії Одесо — Помічна. Населення — 3358 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Байтали, Михайлівка, Струтинка. В селі є великі поклади будівельного піску і глини.
Багатогалузевий колгосп ім. Ілліча має 7252 га земельної площі, в т. ч. 4040 га орної. Працюють млин, бурякопункт, цегельний завод. В 1967 році колгосп на площі 711 га зібрав пересічно по 24,7 цнт озимої пшениці, по 24,2 цнт озимого ячменю, по 46,7 цнт кукурудзи на зерно. На 100 га сільгоспугідь вироблено по 84 цнт м'яса.
В селі — 2 середні школи, середня школа сільської молоді, бібліотека, клуб. Працює лікарня на 35 ліжок. До послуг жителів побутовий комбінат.
Засноване Жеребкове в 1823 році. У 70—80-х роках XIX століття через село пролягла залізниця Одеса— Єлисаветград (нині Кіровоград) і було збудовано залізничну станцію Жеребкове. Восени 1905 року застрайкували робітники і вантажники залізниці, вимагаючи поліпшення умов праці і підвищення заробітної плати. У сусідньому с. Михайлівці селяни почали ділити поміщицьку землю. Але той виступ був жорстоко придушений загоном козаків, а головні «бунтівники» І. Гордієнко та Ф. Чебан засічені на смерть.
Після Лютневої революції селяни Жеребкового захопили частину поміщицьких земель і відмовились сплачувати орендну плату. У 1918 році тут сформувався партизанський загін, який па станції Жеребкове захопив ворожий вагон зі зброєю. Наприкінці року загін влився в Ананьївський партизанський полк. За рішенням селянського сходу робітникам Петрограда було відправлено 6 вагонів зерна та інших продуктів. На початку 1920 року в селі виник партійний осередок.
У 1925 році була утворена науково-дослідна сільськогосподарська станція. В 1940 і 1941 рр. за значні успіхи у впровадженні наукових досягнень у виробництво колектив її працівників брав участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці. Серед колгоспних передовиків відзначилася ланкова В. Л. Щалар, що в 1935 році була делегатом другого Всесоюзного з'їзду колгоспників-ударників, в 1939 році - учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
Під час Великої Вітчизняної війни в селі організувався винищувальний загін, який ніс патрульну службу на залізничній станції, нафтобазі. За відвагу на фронті колгоспник О. М. Арсенюк удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
Дивиться також інші населені пункти цього району: