Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чернече

ЧЕРНЕЧЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Смолянці. Відстань до районного центру 16 км. Населення – 2225 чоловік. Сільраді підпорядковане село Волова.
Тут розмістилася центральна садиба колгоспу ім. XXIII з’їзду КПРС, що має 4463 га земельних угідь, з них – 2805 – орних. Із допоміжних підприємств – 2 млини, олійня, пилорама. Це багатогалузеве господарство, в якому розміщені рільництво, тваринництво, а також городництво, садівництво, виноградарство, шовківництво.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб, народний університет культури. Працює лікарня на 25 ліжок. За післявоєнні роки зведено 390 житлових будинків.
Чернече засноване в другій половині XVII століття.
У травні 1885 року в зв’язку з розмежуванням селянських і поміщицьких земель сталися селянські заворушення, придушені військовим загоном.
В роки громадянської війни жителі села боролися з бандами Зеленого та Заболотного. У 1920 році в боротьбі з бандами загинув активіст голова КПС П.Г. Савченко. В селі споруджено йому пам’ятник.
За героїзм на фронтах Великої Вітчизняної війни житель села С.Д. Левицький удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Сучасна карта - Чернече