Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нагірне

НАГІРНЕ (до 1947 року – Карагач) – село, центр сільської Ради, розташоване поблизу озера Кагулу, за 37 км від райцентру. Населення – 3430 чоловік.
У Нагірному – радгосп «Ренійський» і колгосп «Нове життя». Радгосп
«Ренійський» володіє 5811 га землі, в т. ч. 4091 га орної землі, 356 га виноградників. Колгосп «Нове життя» має 4273 га земельних угідь, з них 2917 га орної землі. Це багатогалузеве господарство рільничо-виноградарське напряму. Розвинуте також садівництво, тваринництво, шовківництво. В селі є механічні майстерні, цегельний завод потужністю 2 млн. штук цегли на рік, виноробня, олійня, лісопильня.
Тут діють середня школа та школа сільської молоді, дві бібліотеки, Будинок культури на 420 місць, лікарня на 25 ліжок. Є швейна майстерня. Побудовано стадіон.
Нагірне засноване вихідцями з Болгарії у 1812 році. У лютому 1917 року в селі була створена Рада селянських депутатів. Влітку 9117 року її делегатом на губернський селянський з’їзд був обраний М. П. Тодоров. У 1919 році жандарми розгромили підпільну революційну організацію, керівників заарештували.
В околицях села виявлено 4 поселення черняхівської культури (II – V століття н. ери).

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Сучасна карта - Нагірне