Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Коритне

КОРИТНЕ – село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км від районного центру. Через село протікає річка Батіжок. Населення – 1814 чоловік. Сільраді підпорядковане село Козацьке.
В Коритному міститься колгосп «Заповіт Леніна», що володіє 3754 га землі, в т.ч. 2672 га – орної. Напрям господарства – виробництво зерна, цукрових буряків та тваринницької продукції. З допоміжних підприємств є млин, олійня.
Село має восьмирічну школу, бібліотеку, клуб.
Коритне виникло в 1760 році. В 1904-1905 рр. Бідняки палили маєтки, розбирали панську худобу, ділили землю. Вони тримали зв'язок з повстанцями Балти. В 1912-1914 рр. знову відбулися селянські заворушення. На території Коритного в 1919 році проходили бої з бандами Тютюнника, Заболотного. Революційний комітет разом з партизанським загоном І.К. Дячишина розгромили в селі куркульський заколот.
У 1922 році виникла комсомольська організація.
Під час німецько-фашистської окупації в селі організувалося патріотичне підпілля. Його члени були зв’язані з Балтською підпільною організацією і розпорядження окупаційних властей, влаштовувати диверсійні акти.
В околицях села виявлено трипільське поселення (IV – III тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Коритне