Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дачне

ДАЧНЕ (до 1968 року  Гнилякове) - селище, центр сільської Ради, розташоване за 60 км від райцентру. Населення - 6196 чоловік. Сільраді підпорядковані пункти Алтестове, Холодна Балка.
На території селища розташовані овоче-молочний радгосп ім. Жовтневої революції (2678 га землі, в т. ч. 2412 га орної), елітно-насінницьке господарство «Дачне» (2710 га землі, в т. ч. 2359 га орної) і третій відділок радгоспу ім. Леніна (165 га землі), що спеціалізується на вирощуванні винограду. В господарстві є млин, кузпя, столярна майстерня.
У Дачному - середня і восьмирічна школи, бібліотека, два клуби. Тут Працює С. С. Пржибелецький - заслужений учитель школи УРСР. Діє лікарня на 65 ліжок. До послуг жителів - комбінат побутового обслуговування. За післявоєнні роки побудовано 200 житлових будинків.
Село засноване в 90-х роках XVIII століття селянамії-втікачами. В 1902 році в Холодній Балці працював лікарем земської грязелікарні брат В. І. Леніна - Д. І. Ульянов. За його безпосередньою участю серед селян Холодної Балки. Гнилякового та інших сіл розповсюджувалась «Искра». В 1905 році селяни Гнилякового захопили поміщицький врожай.
Біля сіл Алтестового та Холодної Балки виявлено рештки поселень з посудом черняхівської культури (III-IV століття н. ери).

Сучасна карта - Дачне