Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вознесенка Перша

ВОЗНЕСЕНКА ПЕРША – село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від районного центру і залізничної станції Арциз. Населення – 1648 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вишняки і Новомирне.
На території села розташований колгосп ім. Котовського, який має 7496 га землі, з них 6145 га орної. Господарство зернового та м'ясо-молочного напряму. Функціонує державний виробничий пункт.
В селі – восьмирічна школа, клуб, бібліотека, лікарня. Працює лекторська група товариства «Знання». За роки семирічки збудовано 150 нових будинків.
Вознесенка Перша була заснована в 1812 році переселенцями з Курської губернії.
У 1925 році в період румунської окупації в селі була створена підпільна революційна організація, яка мала зв’язки з більшовицьким підпіллям м. Арциза. Члени її провадили пропагандистську роботу, поширювали революційні листівки, збирали зброю, готуючись до повстання.
На честь 20-річчя перемоги над фашистською Німеччиною в селі споруджено пам’ятник учасникам Великої Вітчизняної війни, які загинули в боях за Батьківщину.

Сучасна карта - Вознесенка Перша