Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Колісне

КОЛІСНЕ – (до 1946 року – Кулевча) – село, центр сільської Ради. Розташоване на березі річки Хаджидеру, за 22 км на схід від районного центру. Через село проходить залізнична колія Одеса-Ізмаїл. Населення – 5597 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Костянтинівка і Розівка.
Колгоспу ім. ХХІІ з'їзду КПРС належить 12 872 га землі, в т. ч. 10 128 га орної, 994 га садів і виноградників. Виробничий напрям артілі – вирощування зернових культур, тваринництво, садівництво і виноградарство. З допоміжних підприємств працюють вовночесальня, олійня, 2 ремонтні майстерні, черепичний і виноробний цехи, лісопильня.
У Колісному є середня і восьмирічна школи, Будинок культури, бібліотека.
За останні роки в селі зведено й перебудовано понад 500 будинків. Населення обслуговують майстерні побутового комбінату.
Засноване село в 1828 році. Першим поселенцем були болгари, які займалися вівчарством та виноградарством.
В околицях села виявлено поселення доби бронзи (кінець ІІ – початок Ф тисячоліття до н. е.). Біля села Констянтинівки знайдено також рештки поселень бронзового періоду та перших віків ери.

Сучасна карта - Кулевча (до 1995 року село Колісне, до 1946 року село Кулевча)