Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Табаки

ТАБАКИ - село, центр сільської Ради, розташовано за 5 км від районного центру, залізнична станція. Населення - 3065 чоловік. Сільраді підпорядковано село Залізничне.
Місцевий колгосп «Україна» має 6170 га землі, в т. ч. орної - 4103 га, виноградників - 347 га. Виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво. вирощування зерна і винограду. В селі міститься районне відділення «Сільгосптехніка»  і нафтобаза. Є ремонтна майстерня.
В Табаках  працюють школи: восьмирічна і сільської молоді; бібліотека, якій присвоєно звання «Бібліотеки відмінної роботи», клуб на 200 місць. До послуг жителів - швейна та шевська майстерні. За післявоєнний час споруджено понад 500 житлових будинків.
Село засноване в 1812 році переселенцями з Бессарабії. Через Табаки під час заслання на південь Росії проїжджав О. С. Пушкін. Тут працював російський письменник М. Г. Гарін- Михайловський. Він брав участь у будівництві Бендеро-Галацької залізниці як інженер-будівельник шляхів.
На околиці села виявлено поселенця доби пізньої бронзи (кінець II - початок І тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Табаки