Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дивізія

ДИВІЗІЯ — село, центр сільської Ради, розташоване поблизу річки Хаджідеру, за 35 км на південний захід від районного центру і за 12 км від залізничної ставнії Кулевча на лінії Одеса—Ізмаїл. Населення — 3471 чоловік. Сільраді підпорядковане село Лиман.
Колгосп «Україна» має 10 125 га землі, в т. ч. 8039 га орної. Основний напрям господарства — рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні підприємства—млин, черепичний цех, лісопильня, олійня, пункт по переробці винограду, 2 ремонтні майстерні.    
Є середня і восьмирічна школи та середня школа сільської молоді, бібліотека. Будинок культури на 600 місць, працює лікарня на 50 ліжок. Виходить багатотиражна газета «Колгоспна правда».
За останні роки споруджено 180 житлових будинків.
Засноване село в 1808 році. Першими поселенцями були суворовськи солдати, які відслужили свій строк, та кріпаки-втікачи. Під час столипінської реформи у 1907 і 1912 рр. тут відбулисьселянськи виступи. У 1919 році революційно настроєні селяни підтримували зв'язки з підпільною організацією Акермана. В період підготовки Татарбунарського повстання в селі виник підпільний ревком.
В околицях села виявлено мезолітичну стоянку (13-8 тисяч років тому), поселення доби бронзи та перший століть н. ери.

Сучасна карта - Дивізія