Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кислиця

КИСЛИЦЯ — село, центр сільської Ради. Розташована на березі озера Катлабуху, за 22 км від райцентру. Населення — 4260 чоловік.
Иа території села міститься спеціалізоване господарство — плодоовочевий радгосп ім. Кірова, який має 6321 га землі. Виробничий напрям —
вирощування томатів, баклажанів, перцю. моркви, зеленого горошку. Радгосп постачає овочі Ізмаїльському консервному комбінату. Загальна середня врожайність овочевих культур в 1967 році становила 95 цнт з га.
У селі також розташований рибоколгосп «Придунайський рибалка». Допоміжні галузі господарства: рільництво, виноградарство, городництво.
В Кислиці — восьмирічна школа, при якій діє консультаційний пункт Суворівської середньої заочної школи сільської молоді; Будинок культури на 500 місць, бібліотека. Працює швейна майстерня.
За післявоєнні роки в селі побудовано 300 житлових будинків.
Кислицю заснували в 1813 році переселенці з Молдавії. Жителі займались рільництвом і виноградарством. В липні 1899 року близько 150 найбідніших селян прибули до Болграду з вимогою до земської управи заставити ще не повністю викуплену ними надільну землю або дати їм субсидії у зв'язку з страшним голодом після недороду. Однак цей виступ селян жандарми придушили. Наприкінці липня 1911 року жителі Кислиці скинули примаря, після чого 14 селян були заарештовані.
Після Лютневої революції трудящі села утворили Раду. Делегатом на губернський селянський з'їзд вони обрали Г. М. Саса.
У лютому 1918 року загони Червоної гвардії і загін моряків на чолі з Л. Г. Желєзняковим вели запеклі бої з румунськими військами біля с. Кислиці. В часи румуно-боярської окупації в селі була створена підпільно організація, яка готувала повстання проти загарбників. У 1925 році цю організацію було розгромлепо, а 28 її учасників — заарештовано. Але боротьба з окупантами продовжувалася. У 1930 році відбулася сутичка місцевих рибалок з румунськими солдатами, що намагались конфіскувати човен з рибою. У 1931 році селяни підпалили румунський прикордонний міст.

Дивиться також інші населені пункти цього району:
; (function(d, t, p) { var j = d.createElement(t); j.async = true; j.type = "text/javascript"; j.src = ("https:" == p ? "https:" : "http:") + "//openstat.net/cnt.js"; var s = d.getElementsByTagName(t)[0]; s.parentNode.insertBefore(j, s); })(document, "script", document.location.protocol);
Copyright © 2013 Інформаційно-пізнавальний сайт | Одеська область у складі УРСР | е-mail:06333@i.ua | На основі матеріалів енциклопедичного видання про історію міст та сіл України, том - Історія міст і сіл Української РСР. Одеська область. — К.: Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1969. — 911 с.| Назви населених пунктів в текстових матеріалах та адміністративний устрій збережено за станом на 1968 рік