Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шевченкове

ШЕВЧЕНКОВЕ (до 1946 року – Кара-Махмет) – село, центр сільської Ради. Розташоване за 12 км від райцентру та за 28 км від залізничної станції Дзинілор. Населення – 5476 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Помазани.
На території села міститься колгосп «Україна», якому належить 9826 га землі. Це багатогалузеве господарство займається рільництвом, тваринництвом, зокрема відгодівлею свиней, виноградарством. В 1960 році тут було створено велике насінницьке господарство, яке забезпечує й інші артілі високоякісним насінням пшениці Безоста І., Миронівська. Допоміжні підприємства: черепичний цех, вовночесальня, виноробний пункт, олійня, цех по виробництву комбікормів. В селі є цегельний завод.
У Шевченковому – середня школа і школа сільської молоді, бібліотека, Будинок культури на 650 місць, де працює студія самодіяльних художників. До послуг жителів – павільйони побутового обслуговування. Є лікарня на 25 ліжок.
В селі видається багатотиражна газета «Колгоспне життя».
Шевченкове виникло в 20-х роках XIX століття.
В 1923 році в селі була створена нелегальна група, члени якої брали участь у Татарбунарському повстанні. 12 жителів були заарештовані і засуджені до тюремного ув’язнення.

Сучасна карта - Шевченкове