Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Павлівка

ПАВЛІВКА – село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Когильника, за 6 км від районного центру і залізничної станції Арциз. Через село проходить автомагістраль Арциз-Ізмаїл. Населення – 3330 чоловік. Сільраді підпорядковані села Долинівка і Зелена Балка.
У Павлівці розташований колгосп «Шлях Ілліча» рільничо-тваринницького напряму, який має 7211 га землі. Допоміжні господарства: млин-крупорушка, олійня, лісопильня, черепичний цех та ремонтна майстерня.
Ланковий А. П. Заволокін за успіхи у вирощуванні технічних культур нагороджений орденом Леніна. Трудящі району обрали його депутатом обласної Ради депутатів трудящих. Ланка Заволокіна у 1965 році була нагороджена бронзовою медаллю ВДНГ СРСР.
Село має середню школу, бібліотеку, клуб на 575 місць. Колектив художньої самодіяльності клубу на районному огляді 1965 року посів перше місце, а в 1966-1967 рр. нагороджувався грамотами Обласного управління культури. Місцевий художник-аквареліст В. В. Кулик – учасник обласних і республіканських виставок.
За останні роки збудовано 230 житлових будинків. До послуг населення – швейна та взуттєва майстерні.
Засноване село у 1821 році селянами Курської губернії, яких царський уряд переселив на південь Бессарабії.
У 1936 році, під час румуно-боярської окупації, у Павлівці була створена підпільна більшовицька організація, яка розповсюджувала листівки, вела роз’яснювальну роботу серед селян.
В околицях села – кургани часів бронзи (II тисячоліття до н.е.) та кургани кочових племен (XI-XIII століття).

Сучасна карта - Павлівка