Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великий Дальник

ВЕЛИКИЙ ДАЛЬНИК (до 1962 року - Дальник) - село, центр сільської Ради. Розташований за 30 км від райцентру і за 15 км від залізничної станції Застава Перша на лінії Одеса- Київ. Населення - 5666 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Жовтнева Революція та Червоний Розселенець.
На території села міститься м'ясо-молочний радгосп «Дружба», який має 11090 га землі, в т. ч. 8500 га орної. В селі працюють два заводи- хлібобулочних виробів, що забезпечує своєю продукцією значну частину району, та консервний.
У Великому Дальнику - восьмирічна і середня школи та школа робітничої молоді, 2 бібліотеки, Будинок культури на 600 місць, народиий університет культури. Є лікарня на 50 ліжок. До послуг трудівників села - павільйон побутового обслуговування, майстерні: кравецька, взуттєва, по ремонту годинників. За післявоєнні роки споруджено понад 300 житлових будинків. Побудовано новий стадіон.
Село Великий Дальник засноване на початку XIX століття. Організатором дальницьких селян у боротьбі за Радянську владу був місцевий бідняк і. Безверхий - член селянської секції Одеської Ради робітничих, солдатських і селянських депутатів. Під час 73-денної оборони Одеси  у Великій Вітчизняній війні  через село проходив оборонний рубіж.

Сучасна карта - Великий Дальник