Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старі Трояни

СТАРІ ТРОЯНИ – село, центр сільської Ради. Відстань до райцентру – 60 км, до залізничної станції Дзинілор -5 км. Населення – 3376 чоловік. Сільраді підпорядковане селище Дзинілор.
У Старих Троянах розташований рільничо-тваринницький колгосп «Іскра», який має 6593 га землі, з них 4666 га орної. Допоміжні підприємства: виноробня, лісопильня, цегельно-черепичний завод, ремонтно-механічні майстерні.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб на 420 місць. Працюють швейна майстерня і комбінат побутового обслуговування. За останні роки збудовано 237 житлових будинків.
Засноване село у 118-1819 роках. Першими поселенцями були болгари, які тікали від турецького поневолення. В 1919 році в селі створена підпільна комуністична організація, керівником якої був А. І. Клюшников. Підпільники готувалися до повстання проти румунських окупантів.
На території сучасного села у IX-X століття було слов’янське поселення.

Сучасна карта - Старі Трояни