Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дмитрівка

ДМИТРІВКА (до 1940 року - Дельжильєри)— село, центр сільської Ради, розташоване аа 10 км на захід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Арциз (на лінії Одеса- Ізмаїл). Населення 4420
чолонік. переважно болгари. Сільраді підпорядковані населені пункти Баштапівка і Нова Олексіїнка.
Колгосп ім. Димитрова володіє 13 900 га землі, в т. ч. 11 299 га орної. Напрям господар­ства - вирощування зернових, садівництво, виноградарство,  тваринництво. Допоміжні підприємства - олійня, виноробний завод. 2 ремонтні майстерні.
В Дмитрівці є середня школа і школа сільської молоді, три бібліотеки. Будинок культури на 1000 місць. Працює лікарня на 25 ліжок. До послуг жителів — павільйон побутового обслуговування.
За роки семирічки зведено 500 нових будників.
Засновано село в 1828 році на місці колиш­нього татарського стійбища Хаджідеру.
В період румуно-боярської окупації в селі діяло революційне підпілля. На нелегальних зборах селяни читали листівки, дізнавались про соціалістичні перетворення в Радянському Союзі.
На території села виявлені поселення доби пізньої бронзи та перших століть н. ери. Такі ж поселення є біля села Баштанівки.

Сучасна карта - Дмитрівка