Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Василівка

ВАСИЛІВКА (до 1944 року - Вайсал) - село, центр сільської Ради. Розташована за 16 км від районного центру. Населення - 4831 чоловік.
На території села розміщена сільгоспартіль ім. Карла Маркса, яка має 9340 га земельпих угідь, в т. ч. 6785 га орної землі, 503 га виноградників. Напрям господарства -  вирощуваная зернових, м'ясо-молочне тваринництво,
виноградарство. Допоміжні підприємства - олійня, млин, крупорушка, два виноробні пункти, цегельно-цементний завод.
У селі є середня школа, бібліотека, клуб, народний університет культури. Працює лікарня на 25 ліжок. Жителі користуються послугами швейної і шевської майстерень.
В центрі села споруджено пам'ятник К. Марксу. За післявоєнні роки збудовано понад 200 будинків.
Василівка заснована в 1830 році переселенцями з Болгарії. Під час румуно-боярської окупації жителі села на чолі з учасником Татарбунарсьхого повстання П. П. Бузажі вели підпільну боротьбу проти загарбників.
На території села знайдені рештки поселень часів пізньої бронзи (II - І тисячоліття до н. е.), черняхівської культури (III - V століття н. е.), салтово-маяцької культури (VIII століття) та слов'янське селище (IX - X століття).

Сучасна карта - Василівка