Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сербка

СЕРБКА – село, центр сільської Ради, заліз­нична станція. Розташована за
30 км від район­ного центру. Населення – 1768 чоловік. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Грекова, Капрани, Петровського.
Сербська птахофабрика – велике спеціалі­зовано господарство по відгодівлі індиків, що має 4661 га землі, в т.ч. 3429 га ріллі. У 1967 році радгосп виробив на 100 га угідь 67,3 цнт м'яса і по 355 цнт молока.
В Сербці є дві школи – середня і початкова, клуб на 275 місць, бібліотека. Протягом семи­річки споруджено 300 житлових будинків.
Село засноване в 90 pp. XIX століття пересе­ленцями з Сербії.
В березневі дні 1919 року, коли радянські війська наступали на Одесу, окуповану англо-французькими інтервентами, під Сербкою точи­лись запеклі бої. Інтервенти, щоб стримати на­ступ, висадили в повітря залізничний міст. Пар­тизанський загін сербківців допоміг наступаючим радянським військам.  27 березня Сербка була визволена від ворогів. Проте окупанти підтяг­нули резерви і станція кілька разів переходила з рук у руки. 31 березня під обстрілом ворожої артилерії селяни Сербки і навколишніх сіл відбудували залізничний міст і цим самим допо­могли Червоній Армії продовжити наступ на Одесу.

Сучасна карта - Сербка