Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Делень

ДЕЛЕНЬ (до 1944 року – Давлет-Агач) – село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Аліяги, за 20 км від райцентру і за 9 км від залізничної станції Давлет-Агач Одесько-Кишинівської залізниці. Населення – 3585 чоловік. Сільраді підпорядковане село Новоселівка.
Місцевий колгосп «50 лет Октября» має 7251 га землі. Це багатогалузеве господарство; спеціалізується на тваринництві і вирощуванні зернових культур: озимої пшениці, кукурудзи, ячменю, а також бобових і соняшнику. Добре розвинені садівництво і виноградарство. Допоміжні підприємства – олійня, млин, пилорама.
У Делені – середня школа, бібліотека, Будинок культури, відділення товариства «Знання», народний університет культури. Функціонує лікарня на 25 ліжок. Є в селі комбінат побутового обслуговування. За останні роки тут побудовано 275 житлових будинків.
Село засноване в 1830 році поблизу колишнього татарського поселення Давлет-Агач. Першими жителями села були задунайські болгари, що переселилися сюди після російсько-турецької війни 1828-1829 рр. Основним заняттям переселенців було добування каменю.
В період Великої Вітчизняної війни тут була створена підпільна комсомольська група, яка організовувала диверсії, поширювала листівки. На чолі групи стояв секретар комсомольської організації С. І. Костров, один з перших комсомольців Бессарабії. Німці натрапили на слід організації, члени її були заарештовані, а С. І. Костров закатований.

Сучасна карта - Делень