Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Теплиця

ТЕПЛИЦЯ (до 1940 року - Тепліце) – село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Когильника за 10 км від райцентру і залізничної станції Арциз. Повз село проходить автошлях Одеса-Ізмаїл. Населення – 2815 чоловік. Сільраді підпорядковане село Садове.
У селі – центральна садиба радгоспу «Дністровський», якому належить 8501 га земельних угідь. Основний напрям господарства – свинарство. В Теплиці працює також друга бригада колгоспу «Іскра», яка має 2600 га землі.
Село має середню школу з консультаційним пунктом для заочників, бібліотеку, два клуби. Драматичний гурток, який працює при клубі, протягом останніх п’яти років здобуває перше місце на районних оглядах самодіяльного мистецтва.
Існує у селі сільське професійно-технічне училище, яке готує трактористів, шоферів, механізаторів-тваринників і електромонтерів. До послуг жителів – лікарня. За останні роки в селі побудовано близько 100 житлових будинків. Тут містяться міжрадгоспна ветеринарно-бактеріологічна лабораторія.
Теплиця заснована у 1817-1818 роках. Після 1940 року сюди переселилися бідняки з навколишніх сіл і Західної України.

Сучасна карта - Теплиця