Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Котловина

КОТЛОВИНА (до 1948 року – Болбока0 – село, центр сільської Ради, розташоване на березі  озера Ялпугу. Відстань до райцентру 60 км. Населення – 3045 чоловік.
 На території села мітиться радгосп «Победа» та перший відділок зернового радгоспу «Ренійський». Радгосп має 5202 га землі, в т. ч. 3450 га орної,  і займається вирощуванням зернових культур, тваринництвом, виноградарством. Допоміжні підприємства – млин, олійня.
У селі – середня школа, дві бібліотеки, клуб. Функціонує лікарня на 150 ліжок. До послуг жителів – швейна і взуттєва майстерні.
Протягом 1966-1967 рр. збудовано 200 будинків.
Учасниками обласних, республіканських та всесоюзних виставок біли сільські митці – художник-графік П. П. Чакір, ткаля А. Д. Бринза, яка одержала премію за килим на ювілейній шевченківській виставці 1964 року.
Котловина заснована 1812-1815 рр.
У роки Великої Вітчизняної війни жителів села С. Д. Хаджіміті та В. Д. Пангуонгло внесли по 100 тис. крб. у фонд оборони Батьківщини.
На одній з центральних вулиць височить пам’ятник воїнам, що віддали своє життя на фронтах Великої Вітчизняної війни.
Навколо села виявлені поселення доби бронзи (ІІ тисячоліття до н. е.) і черняхівської культури (ІІ-V століття н. ери).

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Сучасна карта - Котловина