Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тимкове

ТИМКОВЕ – село, центр сільської Ради, розташоване за 36 км від районного центру та за 6 км від залізничної станції Слобідка на лінії Одеса-Київ. Населення – 2688 чоловік. Сільраді підпорядковане село Кирилівка.
В селі міститься один з найбільших в районі колгосп ім. Чапаєва рільничо-тваринницького напряму, що має 5080 га землі, в т. ч. 3215 га орної, 190 га садів і 150 га виноградників. У 1966 році врожай зернових становив 26,1 цнт. цукрових буряків 253,7 цнт з гектара. В 1967 році колгосп на площі 1759 га зібрав пересічно по 18 цнт озимої пшениці, по 51,7 цнт кукурудзи в качанах.
Тут є середня школа, бібліотека, клуб на 200 місць.
Село засноване на початку XVIII століття. За легендою назву дістало від імені Тимка – селянського ватажка, що згуртував у цій місцевості навколо себе втікачів від панського ярма. У 1983 році селяни Тимкового вчинили опір властям поміщицької оренди. У 1905 році тут розповсюджувались листівки з закликом ділити панську землю. Під час громадянської війни місцевий партизанський загін розібрав колію на лінії Слобідка-Рибниця і пустив під укіс петлюрівський бронепоїзд. За це петлюрівці спалили село, а ті, що залишились живими, пішли сім’ями до села Красненького, де перебували тоді партизани І. К. Дячишина.
У 1938-1939 рр. колгоспники завоювали право участі у Всесоюзній сільськогосподарській виставці.
Біля Тимкового та поблизу Кирилівки виявлені поселення трипільської культури (IV-III тисячоліття черняхівських поселень (II-V століття н.ери.).

Сучасна карта - Тимкове