Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іллінка

ІЛЛІНКА - село, центр сільської Ради. Розташована за 74 км від райцентру і за 19 км від залізничної станції Одеса-Пересип. Населення - 977 чоловік. Сільраді підпорядковаві населені пункти Берегове, Ковалівка, Маринівка, Морозівка, Нова Еметівка, Нова Ковалівка, Стара Еметівка і Чапаєва.
На території села - колгосп ім. Чапаєва, який має 4261 га землі, в т. ч. 3032 га орної. Господарство зерно-молочного напряму. З допоміжних підприємств у колгоспі є млин, виноробня, лісопильня. 4 ремонтні майстерні. У селі розташована дільниця Іллінського шахтоуправління по видобутку каменю-черепашнику.
В Іллінці є середня школа, бібліотека, клуб. До послуг трудящих - павільйон побутового обслуговування, швейна і взуттєва майстерні. За післявоєнний час споруджено 250 житлових будинків.
В селі відкрито пам'ятник герою громадянської війни В. І. Чапаєву.
За героїзм і мужність, виявлені в боях з гітлерівцями, льотчику І. Д. Чуйкову присвоєно звання Гороя Радянського Союзу (посмертно).
Село засновано в 1822 році переселенцями з села Великого Лугу Херсонської губернії. В 1917 році в селі відбулися революційні виступи селян.
У 1938 році поблизу села, в карстовій печері на березі Куяльницького лиману, знайдено знаряддя праці мустьєрського часу (100-70 тисяч років тому). Біля Іллінки та села Морозівки збереглися також рештки поселень бронзової доби (кінець II - початок І тисячоліття до н. е.) та черняхівської культури (III-IV століття н. ери).

Сучасна карта - Іллінка