Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Виноградівка

ВИНОГРАДІВКА (до 1948 року - Бургуджі) – село, центр сільської Ради. Розташована обабіч річки Дракулі, за 25 км від райцентру і за 15 км від залізничної станції Главані. Населення – 4500 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Надеждівка і Плоцьк.
На території села – колгосп ім. Леніна, який має 12 077 га землі, а з них 10 141 га орної. Це багатогалузеве господарство зернового напряму з розвиненим виноградарством і садівництвом. Допоміжні підприємства – олійня, млин, хлібопекарня, столярна, ремонтна і механічна майстерні, є два виноробні пункти. В колгоспі працює понад 20 років знатний кукурудзовод – Герой Соціалістичної Праці ланковий П. А. Корнійчук, який одержав у 1965 році по 70 цнт качанів кукурудзи з га на площі 50 га. Кукурудзоводи його ланки Ф. С. Мигова, П. В. Секова, Ф. М. Йовчева нагороджені орденами Леніна.
У Виноградівці – середня школа і школа сільської молоді, бібліотека, Будинок культури на 500 місць. Працюють дві взуттєві і три швейні майстерні. Діє лікарня.
Село засноване у 1824-1829 рр. болгарами, що втікали з поневоленої турками Болгарії. Жителі села З. К. Мержан, М. Х. Мутончийський, С. С. Мигов брали участь у Татарбунарському повстанні 1924 року.
В селі закладено парк, споруджено пам’ятник землякам, які загинули під час першої світової війни.

Сучасна карта - Виноградівка