Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лиманське

ЛИМАНСЬКЕ (до 1947 року – Фрикацей) – село, центр сільської Ради, розташоване на березі озера Кагулу за 18 км від райцентру. Через село проходить Одесько-Кишинівська залізниця, в селі – станція Фрикацей. Населення – 3219 чоловік.
Колгосп ім. Першого травня належить 5304 га землі, в т. ч. 3881 га орної. Провідними галузями виробництва є м'ясо-молочне тваринництво і вирощування зернових культур. Розвинуте також садівництво, виноградарство, шовківництво, городництво. Є допоміжні підприємства – млин, виноробня, слюсарна майстерня, кузня. Тут міститься відділення «Сільгосптехніка».
В Лиманському працюють восьмирічна школа, бібліотека, Будинок культури на 357 місць. Жителі користуються послугами швейної майстерні. Для озеленення села висаджено 7 тис. фруктових і 16 тис. декоративних дерев.
За 1959-1967 рр. в селі споруджено 245 житлових будинків. Тут широко розвинуте вишивання шовком, особливо жіночого вбрання.
Лиманське засноване у 1812 році вихідцями з Молдавії.
1878 року через село переправлялися друкарський російський шрифт для революційної організації, що діяла на той час в Рені. У 1919 році мали місце селянські заворушення проти призову молоді в румунську армію. Виступ був жорстоко придушений властями.
На території села розкопано залишки поселення та могильник черняхівської культури (II – Vстоліття н. ери).

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Сучасна карта - Дальник