Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бендзари

БЕНДЗАРИ – село, центр сільської  Ради. Відстань до районного центру 4 км, до залізничної станції Балта на лінії Одесса-Харків – 7 км. Через село проходить шосе Балта – Гольма. Населення – 1370 чоловік. Сільраді підпорядковане село Андріяшівка.
Тут розташований колгосп ім. Гагаріна, який має  2848 га землі. Напрям господарства – рільництво і тваринництво. З допоміжних підприємств – млин, ремонтна майстерня.
Урожай цукрових буряків у 1967 році становив 243 цнт з га. Бригада механізаторів завоювала звання колективу комуністичної праці.
Є в селі бібліотека, восьмирічна школа, клуб на 400 місць. В 1961 році на районному огляді сільської художньої самодіяльності колектив цього клубу посів перше місце. За хорошу навчально-виховну роботу колектив школи занесено на районну та обласну Дошки пошани. Т.П.Боднар одержали звання заслуженого вчителя школи УРСР.
За роки Радянської влади з села вийшло 24 вчителі, 4 кандидати наук, 4 інженери, 4 художники, 10 лікарів, 8 агрономів.
Село засноване в середині XVIII століття. Археологами виявлено поселення трипільської культури (III тисячоліття до н.е.) та поселення, що існувало тут у II-V століттях н. ери.

Сучасна карта - Бендзари