Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шершенці

ШЕРШЕНЦІ – село, центр сільської Ради. Розташовані на річці Білочі, за 20 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Кодима (на лінії Одеса-Київ). Населення – 2970 чоловік.
В селі – центральна садиба колгоспу ім. Щорса зерно-тваринницького напряму, який має 4790 га землі, з них 3367 га орної. У 1967 році колгоспники виробили на 100 га сільськогосподарських угідь по 44 цнт м’яса та виростили 39 цнт кукурудзи і 244 цнт цукрових буряків з га. З допоміжних підприємств працюють млин, олійня, лісопильня, столярна майстерня.
Є середня і восьмирічна школи, бібліотека. При клубі створені школи обміну передовим досвідом.
До послуг населення швейна і взуттєва майстерні; лікарні на 50 ліжок амбулаторія.
Перші історичні відомості про село припадають на XVIII століття.
Під час німецько-фашистської окупації тут діяла підпільна молодіжна організація. Вона розповсюджувала листівки, зведення Радянського інформбюро; коли гітлерівці відправляли групу юнаків і дівчат до Німеччини, сміливим нападом звільнила їх.
На території села існувало землеробське поселення трипільської культури (IV-III тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Шершенці