Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Випасне

ВИПАСНЕ (до 1945 року - Турлаки) – село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі Дністровського лиману за 6 км на захід від райцентру і за 26 км від берега Чорного моря. Населення – 6670 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Бикоза, Молога, Сухолужжя.
Колгосп ім. Мічуріна має 8260 га земельної площі, в т. ч. 6056 га орної, 600 га виноградників. Господарство займається рослинництвом і тваринництвом. У 1967 році одержано зернових по 27,2 цнт з га. З допоміжних підприємств працюють ремонтна майстерня, холодильник на 275 тонн. До 50-річчя Великого Жовтня артіль ім. Мічуріна була нагороджена Почесною грамотою райкому партії, райвиконкому та рай профспілки.
У селі є середня, 2 восьмирічні школи та школа сільської молоді, 3 бібліотеки, клуб. Палац культури на 650 місць. Працює відділення товариства «Знання». Відкриті лікарня на 45 ліжок, поліклініка, дитяча консультація. За післявоєнні роки в селі споруджено 700 будинків. Функціонують 2 швейні та 2 взуттєві майстерні.
Перші історичні відомості про заселення території сучасного Випасного належать до 1421 року, коли тут було споруджено фортецю. У 1841 році село віднесено до розряду посадських містечок. Крім хліборобства, його жителі займались дрібним промислом і торгівлею. У травні 1905 року в Турлаках та інших селах страйкували сільськогосподарські робітники, які вимагали зменшення робочого дня, підвищення заробітної плати. В жовтні 1906 року в селі відбулася конференція соціал-демократичної організації Акерманського повіту. В числі її делегатів були місцеві активісти. По доносу всіх делегатів конференції заарештували, а потім засудили до тюремного ув’язнення. Після Лютневої революції 1917 року повсталі селяни громили поміщицькі маєтки, розпочали ділити землю і реманент. Для боротьби проти боярсько-румунських інтервентів у селі організувався червоногвардійський загін. У 1921 році відбувалися нелегальні збори підпільників, що готували селян до повстання проти окупантів. За ініціативою комуністів була створена молодіжна підпільна організація. Одним з активних учасників революційного руху на півдні Придністров’я, вмілим організатором партизанів був Г. І. Рудницький. Жителі Випасного брали участь у Татарбунарському повстанні.
Під час Великої Вітчизняної війни жителька села Т. Г. Студентова та її родина допомагали радянським розвідникам збирати відомості у ворожому тилу.
На території Випасного та його околицях знайдено посуд та інші речі перших століть н. е., скарб грецьких і римських монет.

Сучасна карта - Випасне