Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександрівка

ОЛЕКСАНДРІВКА (до 1801 року — Чуйкове) — село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі річки Великого Куяльнику. Відстань до районного центру 18 км. Населення — 908 чоловік. Сільраді підпорядковані на­селені пункти Григорівка, Федорівна, Флоринське та Червоний Яр.
В селі — центральна садиба колгоспу ім. Кірова рільничо-тваринницького напряму. Полу належить 4679 га землі, в т. ч. 3109 орної. Є пилорама, ремонтна майстерня.
Жителів обслуговують кравецька та шевська майстерні.
Працюють середня і початкова школи, бібліотека, Будинок культури на 350 місць, група товариства «Знання». В 1966 році відкрито народний університет сільськогосподарських знань.
Засноване село в кінці XVIII століття.
На початку Великої Вітчизняної війни для боротьби з фашистськими диверсантами в селі утворено винищувальний загін. В дні гітлерівської окупації під керівництвом директора ніколи діти організували підпільну піонерську групу ім. В. І. Леніна. З повідомлень Радянського інформбюро про події на фронтах піонери складали патріотичні листівки, переписуючи їх від руки, і розповсюджували серед населення.
За мужність учасники Великої Вітчизняної війни І. В. Кондратенко і М. І. Сташек (уродженець с. Григорівни) удостоєні звання Героя Радянського Союзу.
Недалеко від села Флоринського в кургані знайдено поховання людини з золотими прикрасами.

Сучасна карта - Олександрівка