Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Козацьке

КОЗАЦЬКЕ (до 1948 року – Гура-Рошу) – село, центр сільської Ради, розташоване на північному заході за 30 км від районного центру. Населення – 2160 чоловік. Сільраді підпорядковане село Красна Коса.
В селі – центральна садиба колгоспу «Україна», який має 5362 га землі, з них 3994 га орної. Це багатогалузеве господарство, основний напрям якого – вирощування зерна та м'ясо-молочне тваринництво. Розвинуте виноградарство. У 1967 році колгосп зібрав по 56 цнт кукурудзи і по 62 цнт винограду з га. Допоміжні підприємства – кар’єр по видобуванню бутового каменю, виноробня, деревообробна та ремонтна майстерні.
У Козацькому є середня школа, бібліотека, Будинок культури на 580 місць, працює народний університет культури. Діє майстерня побутового обслуговування.
Село засноване в другій половині XVIII століття.
На околицях села Красної Коси знайдено знаряддя праці пізньопалеолітичного часу (40-13 тисяч років тому) та поселення доби пізньої бронзи (кінець II – початок I тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Козацьке