Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Маринівка

МАРИНІВКА (Маринове) – село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на південний захід від районного центру та за 7 км від залізничної станції Раухівка. Населення – 1555 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Балайчук, Добре, Чорногірка.
В селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Димитрова, який володіє 4728 га земельних угідь, в т. ч. 3596 га орних Виробничий напрям – вирощування зернових культур та м'ясо-молочне тваринництво. У 1967 році колгосп виростив 30 цнт пшениці з га. Господарство обслуговує ветеринарний пункт. Колгосп має млин, виноробний пункт, лісопильню, кам’яний кар’єр, столярну і ремонту майстерню. За виробничі успіхи механізатора І. О. Внученко удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
Є середня школа. Будинок культури на 560 місць, при якому відкрито народний університет культури, бібліотека. У 1964 році на огляді художньої самодіяльності місцеві митці одержали районну та обласну грамоти. Функціонує лікарня. За останній час споруджено 347 нових будинків.
Село виникло в першій половині XIX століття. Значну частину маринівських земель купили німці-колоністи. Вони організували шалений опір встановленню Радянської влади. Біднота ж згуртувалася навколо комітету незаможних селян.
Під час Великої Вітчизняної війни в с. Балайчук виникла підпільна патріотична група, члени якої на окупованій фашистами території влаштовували диверсії, розповсюджували листівки, закликаючи боротись проти ворогів. Фашистам вдалось розкрити і стратити підпільників-патріотів.
На околицях села знайдені кам’яні знаряддя праці, бронзові стріли, римські монети. На одному з навколишніх курганів розкопана кам’яна баба – пам’ятник кочових племен IX – XI століть.

Сучасна карта - Маринівка