Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червоноармійське

ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКЕ (до 1929 року – Ново-Кальчеве) – село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на схід від районного центру та залізничної станції Березівка. Населення – 537 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Виноградне, Садове, Семи хатки, Травневе, Улянівка, Шаци.
В селі розташована центральна садиба радгоспу ім. 17 партконференції, що має 12 680 га земельної площі, з них 10 140 га орної. Господарство м’ясо-молочного. Пересічно радгосп за 1963-1967 рр. виробив на 100 га сільгоспугідь 95 цнт м’яса, 249 цнт молока, зібрав по 20 цнт пшениці з га. В 1966 році з га одержано по 32,6 цнт пшениці. Тут виростили нову культуру – топінамбур, яка дає багато зеленої маси для відгодівлі худоби. З допоміжних підприємств працюють лісопильня, столярна і ремонтна майстерні.
Є восьмирічна школа, бібліотека, клуб на 400місць, при якому діє група товариства «Знання». Стало традицією відмічати День урожаю, свято серпа і молота, проводити вечорниці з врученням передовим колгоспникам подарунків, поздоровлень.
Наприкінці XIX століття поміщики розпродали навколишні землі німецьким колоністам. В період громадянської війни тут відбувалися куркульські заколоти. Після встановлення Радянської влади цю територію в 20-х роках заселили переселенці з різних губерній України. У с. Виноградному, колишній німецькій колонії Ворс, німці-бідняки комуністи Ганс Кнодель, Генріх Вальтер, Емма Вайкум організували колгоспи ім. Рози Люксембург та Карла Лібкнехта. В період фашистської окупації загарбники розстріляли їх та інших німецьких активістів, а село спалили. За післявоєнні роки воно відбудовано.

Сучасна карта - Червоноармійське