Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Слобідка

СЛОБІДКА – селище міського типу, центр селищної Ради, залізнична станція на лінії Одеса-Київ. Відстань до районного центру 30 км. Населення – 4100 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Воля. Зоря і Правда.
В селищі розміщенні шовкорадгосп ім. Котовського, третя бригада колгоспу ім. Чапаєва та колгосп «Україна», яким належить 9640 га землі. Виробничий напрям господарства – вирощування зернових і технічних культур та м'ясо-молочне тваринництво.
Селище має хлібозавод, млин, олійню, буряковий пункт; на його території розташовані Балтське лісництво, залізничний вузол. Локомотивному депо присвоєно звання колективу комуністичної праці. Колектив вузла один з передових на Одесько-Кишинівський магістралі.
До послуг населення – швейна та взуттєва майстерні. Діють залізнична і селищна лікарні, дві амбулаторії. Тут працюють середня школа і школа робітничої молоді, 3 бібліотеки, два клуби.
Слобідка заснована в кінці ХІХ століття в зв’язку з будівництвом залізниці Київ0Балта.
В період німецько-фашистської окупації на станції Слобідка виникла комсомольсько-молодіжна організація «Чайка». Вона провадила агітаційну роботу, чинила диверсії. Висліджені жандармами, члени її в березні 1944 року біли страчені.
У Слобідці встановлено обеліск на місці загибелі командира танкового батальйону А. Н. Маліхова, який за героїзм у боях посмертно удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
На території села виявлено поселення черняхівської культури (II-V століття н. ери).

Сучасна карта - Слобідка