Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Широке

ШИРОКЕ (до 1948 року - Кебабча)  - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Алкалії, за 35 км від райцентру і за 16 км від залізничної станції Кантемир. Населення – 2685 чоловік.
В Широкому – колгосп ім. Жданова, який має 7608 га землі, в т. ч. 6581 га орної. Напрям господарства – м'ясо-молочне тваринництво і вирощування зерна. Колгоспні вівчарі у 1967 році одержали 47 кг вовни на 100 га угідь, а бджолярі вийшли на перше місце, зібравши 9 тис. кг меду. Є допоміжні підприємства: млин, виноробний цех, лісопильня, цегельний цех, 2 ремонтні майстерні.
У селі є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб, де працює народний університет культури. До послуг жителів – побутові майстерні. З післявоєнний час в селі споруджено 300 житлових будинків, насаджено 2 парки: Піонерський та Комсомольський. В центрі села – пам’ятник В. І. Леніну.
Широке виникло в 1823 році.
На його території знайдено рештки поселення кам’яного віку та поселення III-IV століть н. ери.

   

Сучасна карта - Широке